Jdi na obsah Jdi na menu
 


Postupový klíč na MR stopařů

Vybrané citace ze Směrnice pro VS a M ČR stopařů dospělých a stanovení reprezentace na MS FCI a ME FCI stopařů (platná od 1.1.2014):

Mistrovství ČR stopařů.

  • Z každé VS postupují přímo první dva soutěžící v případě, že splní po oba dny limit 70%.
  • Mistr ČR z roku předešlého postupuje přímo - obhajoba. Ostatní startující do plného počtu 18 soutěžících budou doplnění podle postupového žebříčku.
  • Po ukončení VS bude výcvikovou komisí ČKS sestaven postupový žebříček podle bodových výsledků (součet obou stop) z VS.
  • V případě rovnosti bodů rozhoduje bodový výsledek lepší stopy.
  • Na mistrovství ČR soutěžící s nejvyšším počtem bodů (součet bodů z obou stop a splněná zkouška IPO-FH) se stává vítězem a je mu zadán titul "mistr ČR stopařů". V případě stejného počtu bodů budou soutěžící vyhodnoceni na stejném místě - dělěné pořadí (stejný pohár bude zajištěn dodatečně).

Nominace reprezentantů na MS FCI a ME FCI stopařů.

  • Reprezentanty na MS FCI stopařů pro následující rok se stávájí soutěžící, kteří se na tomto mistrovství umístí na 1. a 2. místě. Soutěžící, který se umístí na 3. místě se stává náhradníkem.
  • V případě stejného počtu bodů na 2. nebo 3. místě rozhoduje o druhém reprezentantovi nebo náhradníkovi lepší výsledek na jedné ze stop (vyšší počet bodů), v případě rovnosti součet bodů z tohoto mistrovství a bodů získaných na výběrových soutěžích. Předpokladem je vždy splněná zkouška IPO-FH (taktéž splněná zkouška BH). Reprezentanty na ME FCI stopařů pro následující rok se stávájí soutěžící, kteří se na tomto mistrovství umístí na 3. a 4. místě. Soutěžící, který se umístí na 5. místě se stává náhradníkem pro ME FCI stopařů. Řešení rovnosti bodů mezi 4. a 5. obdobné jako pro MS. Nastane-li situace, že pro MS FCI stopařů bude použit náhradník (3. z MR), bude ponechána možnost jeho startu i na ME FCI stopařů. Předpokladem je vždy splněná zkouška IPO-FH (taktéž splněna zkouška BH).

Více podrobností naleznete na odkaze:

http://www.kynologie.cz/zpravodaj-info/informacni-zpravodaje-cks-pro-rok-2013.htm

informační zpravodaj 3/2013